Preloader
00905434864918 00902463112175 egirdirpension@hotmail.com

HAKKIMIZDA

Eğirdire yepyeni bir Aile Pansiyonu anlayışı getiren Fulya Pansiyon sizin için özel tasarlandı,

2014 yazından itibaren misafirlerini ağırlamaya başlayan, Eğirdirin tam kalbinde yer alan Fulya Pansiyon eşsiz manzarası muhteşem dekoru, şık atmosferi ve yöresel mutfağımızdan özel lezzetleri ile misafir memnuniyetine odaklı mükemmel bir konaklama deneyimi sunuyor. Sabahtan vereceğiniz siparişe göre  size özel hazırlanacak olan akşam yemeklerinizi de keyifle manzara eşliğinde Charlys Restaurantta  yiyebilirsiniz.

Arkası önü göl ve dağ manzaralı, adeta saklanmış bir tatil evi 360 derece panoramik manzaralı terası ile Fulya Pansiyon Eğirdir de konaklamayı  düşünen misafirler için gizli kalmış bir mekan, öyle saklanmış ki hem yolunuzun üstünde hem de zor fark edilir bir lokasyonda.

Eğirdir merkezden liman ve tarihi kaleye doğru yönelirseniz yürüme ile 5 dk yürüyüş mesafesinde olup, ilçe merkezine 500m uzaklıktaki  Kaleburnu  Yarımadasındadır. Balıkçı barınağı manzaralı, tarihi Eğirdir Kalesi içinde ve eski Eğirdir Evi yakınındadır.

Göl kenarına 10 m uzaklıkta, işini ciddiye alan ekibimizle kendinizi misafir gibi hissedeceğimiz sıcak arkadaşça ilişkiler kurabileceğiniz bir aile ortamı. Girişte de hoş geldin elma çayı ile ve essiz manzarası ile dinlendirip odalarımıza yerleştirilirsiniz.

Pansiyonumuzun oda kahvaltı konseptinde hizmet vermekte olup  akşam yemeğinde yine bize ait olan charlys restorantta alacarte servisimiz göle sıfır manzarasıyla hizmet vermektedir.

Genişlikleri 25 ile 32 metrekare  aralığında değişen büyüklükteki odaları  nefis göl manzaralı olup, bu manzarayı izlemenin tadını daha fazla çıkacağınız geniş tarasımız 360 lık panoroması ile bu bölgede tektir. Gündüzleri göle görebileceğiniz kolay ulaşımı olan Charlys Restarantımızın merdivenlerinden plajlarımıza ulaşabilirsiniz. Charlys Restarantımız da geceleri göle sıfır aksam yemeklerinizi eşsiz göl manzarası ve trafiten yoksun bir sessizlik ile keyfini çıkarabilirsiniz.

Pansiyonumuzda toplam da 9 oda bulunmaktadır:

Alt giriş katta resepsiyon ve 1 oda

1. katta 3 oda

2. katta 5 oda

3. katta yani terasımızda kahvaltı salounumuz ve 360 derecede panoramik terasımız var

Bir balıkçı ailesi olarak gölden yakalamış olduğumuz tatlısu ürünleri ağırlıklı olmakla beraber, aile mutfağımızın menüsünden sadece birkac örnek; hergün taze kendi tuttuğumuz levrek, sazan, istakoz ve ev yemekleri her çeşit zevke hitap edebilecek şekildedir.

Bir Eğirdir aşığı olan Ağartan Ailesi olarak, yaklaşık 3. 5 yıl süren inşaatımız süresince , inşaatın başından sonuna tüm işçiliklerinde bizzat kendimiz çalışarak rüyamızı gerçekleştirdik. Sonun da yöreye has ardıç ağacından eski ahşap, eski taş, eski tuğla ve kiremit gibi Eğirdirin kendi mimarisine has  doğal yapı malzemelerden kullanılarak oluşan olağanüstü güzellikte bir bina  rostere ettik. Tüm malzemelerini kendimiz doğadan ve eski yıkmış olduğumuz evimizden temin etmekle beraber, patchwork / yama işi felsefesi ile oluşturup, bunların kalitesine ve estetiğine de önem verdik. En küçük detayı dahi tarafımızdan düşünülüp, binaya uygun olarak adapte edilmiştir. Her şeyi iyi izole edilmiş olup, ısıtma ve soğutma sistemleri mevcuttur. Zevkle tasarlanan 9 odası ve hizmet anlayışındaki tüm detaylarda kendinizi evinizde ve aynı zamanda özel hissedeceksiniz. Lüks ve konforu birleştiren Eğirdir kültürünü yansıtan yöresel mimarisiyle, lezzetli şık masalarından gün batımına karşı akşamüstü çaylarına, keyifli huzurlu ve bir ev pansiyonu konaklama konsepti  için aklınıza  ne geliyorsa Fulya Pansiyonda sizler için düşünüldü. Göl kenarı, rüzgar, güneş, dalga, dağ ve göl manzaralırımız ise doğal yapıtaşlarımızdır.

Ağartan ailesi tarfından işletilen mekan bir Aile Pansiyonu konseptinde yaklaşık 29 yıldır hizmet vermektedir. İbrahim ve Müslüm uzun yıllardır bölgeyi çok iyi bilmeleri sayesinde tüm misafirleri her türlü soruya cevap vererek mihmandarlık yapmaktan memnuniyet duyarlar. Eğirdirin en eski ev pansiyoncularından olan Ağartan Ailesi, eski kaleiçindeki doğup büyüdükleri evlerini Lale Pansiyon ile otel sektörüne giriş yapmışlardır. 29 yılı aşkın süredir hizmet sektöründe yer alan Ağartan Ailesi Eğirdir ilçesinde samimiyeti ve sıcak kanlılığı ile tanınmaktadırlar. Egirdir Turizmin de bu eşsiz nadide yeryüzü cennetinin ne kadar sıra dışı olduğunun bilincin de olup, bu bölgenin hak ettiği değerlere sahip çıkıp, bölge turizmine her zaman katkı da bulunan aile, tüm misafirlerine tatillerinin diledikleri gibi geçmesi için ellerinde geleni yapmak için her daim hazırdir.

Tüm bunları yaparken kimseyi taklit etmeğe çalışmadık:

Kendi karakterimizi, geleneğimizi, yasam tarzımızı yansıtmağa çalıştık. Özellikle yeni gelişen kapitalist düzenin bir parçası olan butik otel geleneğinin dışında 30 yıl once ki ev pansiyonculuğu ruhunu yasatmak için direniyor, ilçemizn birkaç örnek işletmesinden biri olarak Eğirdirin gercek turizm değeri ve misafirperverliğini yansıtmak için hala çırpınıyoruz. Bu sistemin büyük oyuncularına ( çok daha şık şehir otelleri ve butik otellere) karşı ayakta kalmağa uğraşıyoruz. Ve ilginçtir ki sürdürülebilir turizm diye ağızlarından düşürrmeyen birçok kurum ve bireyler, bizleri yani ev pansiyoncularını birer birer kaybetmekte yörenin öz dokusu olan bu aileler turizm yapamamaktadır. İlçemiz de yakın geçmişte 30 adet belgeli ev pansiyonu var iken bugün itibarı ile sadece ellerimizin parmakları kadar işletmeci ev pansiyonu yapmakta olup her sezon sonunda da birer birer yok olmaktadırlar. Ben ve diğer aile pansiyocu aileler Eğirdirimizin 35 yıllık turizim realitesinde emekleri olanlardır. Bu da benim 30 yıllık Egirdir ilçemiz de turizm yolculuğum da naçizane hissetliklerimden sadece birkaçıdır.

 

Değerlendirmeler

img
img
img